Odpovědi na nejčastější otázky

Napište svou otázku sem nebo si prohlédněte odpovědi na nejčastější otázky níže:

Všeobecné

Průvodce objednávkou Přizpůsobení

USB flash disky

Produkt Technical

Powerbanky

Produkt Technical

Průvodce objednávkou

Jak objednat z Flashbay? Co znamenají symboly v popisu produktu? Co je virtuální korekturní otisk? Jak mohu získat své heslo? Jaké jsou vaše dodací lhůty? Kam dodává Flashbay?

Jaký je minimální objem objednávky?

Pokud chcete objednat USB flash paměti se svým logem, pro ty nejoblíbenější je minimální objem 10 jednotek. Kontaktujte nás, máte-li zájem o kompletní ceník - uvidíte, že i u nízkých objemů jsou naše ceny velmi příznivé!

Mnoho jiných firem má minimální objemy 50 nebo dokonce 250 kusů. Flashbay se snaží o co nejefektivnější objednávkový proces. Jsme rádi, že můžeme přijímat i menší objednávky USB flash pamětí.

Pro jiné produkty platí mírně odlišná minimální množství v závislosti na požadavcích. V případě zájmu se neváhejte na nás obrátit.
Jak budou vypada USB disky až dorazí?

Prodejci

Podporujeme především následující typy podniků jako prodejce Flashbay:
 • Marketingové, reklamní, mediální a kreativní agentury, které chtějí naše produkty nabízet jako službu s přidanou hodnotou svým existujícím klientům.
 • Zprostředkovatelské společnosti, které chtějí vydávat naše produkty jménem svých etablovaných zákazníků.

Následující typy společností nejsou oprávněné se stát prodejcem Flashbay:
 • Společnosti, které používají placený marketing ve vyhledávačích k propagaci jakýchkoliv kategorií produktů nabízených společností Flashbay.
 • Společnosti, které vlastní nebo kontrolují webové stránky, které nabízejí především produkty z kategorií produktů nabízených společností Flashbay.
 • Společnosti, které by mohly být jiným způsobem považovány za konkurenci pro společnost Flashbay.

Flashbay zaručuje, že se naši osvědčení distributoři dočkají podpory, kterou potřebují, aby předčili očekávání zákazníků.
 • Museli jste někdy odmítnout business nabídku, protože váš současný dodavatel si vyhrazoval zákonnou dobu zpracování dva a více týdnů od zadání, ačkoliv jste dodávku potřebovali za pět dní?
 • Nebo je váš současný dodavatel zprostředkovatelem, který žádá vaše peníze dopředu, aby mohl koupit produkty, které nemá na skladě?
Toto jsou dva smutné příběhy, které slýcháme neustále. Ve společnosti Flashbay věříme v základní kameny dobré business praxe.
 • Udržujeme vysoké zásoby a udělali jsme potřebné investice, abychom vám vaši objednávku doručili načas a podle vašich specifikací.
 • Podporováni našimi vysoce konkurenceschopnými distributorskými cenami a výtečnými službami vám můžeme pomoci dodat vašim zákazníkům ty nejlepší služby.
 • Naše produkty jsou té nejvyšší kvality a naše doba zpracování rozsáhlých objednávek logem obrandovaných technologických promo-výrobků lehce překoná veškerou konkurenci.
 • Žádné komplikace při správě objednávky: Jednoduše spravujte své objednávky obrandovaných technologických promo-výrobků online.
 • Naše zákaznické centrum vám umožňuje ihned vidět stav své objednávky a sledovat ji na cestě k vašim dveřím nebo ke dveřím vašeho zákazníka.

Záruka společnosti Flashbay

Poskytuje společnost Flashbay záruku na všechny produkty?
Ano, na všechny produkty uvedené na webu Flashbay se vztahuje záruka na bezvadnost materiálu a zpracování v době dodání.

Jak dlouhá je záruční doba po dodání u různých kategorií výrobků?
Prohlédněte si prosím tabulku níže, která uvádí všechny kategorie našich produktů a jejich záruční doby.

Typ produktu Délka záruky
USB flash disky 10 let
Napájení 2 roky
Audio 2 roky
Nádobí na nápoje 2 roky
Gadgety 2 roky
Pera 1 rok
Tašky 1 rok
Čepice 1 rok
Zápisníky 1 rok
Příslušenství 1 rok

U dárkových sad se záruka vztahuje na jednotlivé položky v dárkové sadě samostatně, jak je uvedeno výše.

Na co se záruka vztahuje?
Záruka se nevztahuje na opravu, náhradu nebo výměnu produktů v případech, kde je poškození úmyslné nebo vzniklo v důsledku zanedbání, nesprávného použití, nehody, úpravy, nevhodného fyzického nebo provozního prostředí, nesprávné údržby nebo selhání způsobeného produktem, za který společnost Flashbay nenese odpovědnost. Škody způsobené běžným opotřebením (včetně poškození zboží s vlastním brandingem) jsou rovněž vyloučeny.
 • USB flash disky: Selhání nebo nežádoucí fungování jsou vyňaty, pokud jsou produkty používány se specializovaným nebo zakázkovým hardwarem či softwarem nebo jsou používány v jiných aplikacích, než je obecné ukládání nekritických dat.
 • Nádobí na nápoje: Jsou vyňaty škody způsobené abrazivními chemikáliemi, abrazivními metodami čištění a myčkami nádobí.
 • Pera: Inkoustové kazety jsou považovány za spotřební materiál. Záruka se vztahuje pouze na tělo pera.
 • Tašky: Poškození způsobené přetížením je vyňato.
 • Čepice: V důsledku opakovaného použití lze předpokládat změny tvaru, které jsou vyňaty.
 • Zápisníky: Na škody způsobené rozlitím jídla, pití a/nebo tekutin nebo obecnou neopatrností se pojištění nevztahuje.

Nabízíte vzorky?

Ano, nabízíme vzorky zdarma. Jedná se o nefunkční jednotky, které jsou určeny k tomu, aby vám přiblížily vzhled a vytvořily dojem z každého modelu. Zjišťujeme, že to je pro naše zákazníky, kteří se rozhodují, jaký model si vybrat, velká pomoc.

Jaké jsou vase podmínky pro vrácení zboží?

Dáváme si velkou péči, abychom zaručili, že každá objednávka, kterou vyrobíme, je v pořádku. Pokud to ale popleteme, budeme se velmi rychle snažit vše napravit. Pokud máte jakékoli problémy se svou objednávkou, jednoduše kontaktujte o pomoc svého Account Managera.

Všechny naše výrobky jsou vyrobeny na zakázku a upraveny podle vašich specifikací. Z toho důvodu se na ně nevztahuje doba na rozmyšlenou ani storno opatření obsažené ve Směrnici o ochraně spotřebitelů (nebo jejím mezinárodním ekvivalentu).

Potřebuji další pomoc. Koho mohu kontaktovat?

Jsme tu, abychom pomohli. Jednoduše nás kontaktujte na našem telefonním čísle nebo skrz naši stránku Kontaktujte nás. Případně máte-li svého Account Managera, můžete kontaktovat přímo jeho.

Úprava dle potřeb zákazníka

Jaký je nejvhodnější formát pro soubor s naším logem? Jak přidáváme vaše logo?

USB flash disky

Výrobek

Jsou všechny USB flash paměti vytvořeny stejně?

Jak používat USB flash paměť?

Jednoduše připojte USB flash paměť do USB vstupu počítače nebo jiného zařízení, vybaveného USB. Pokud má paměť světélko (LED), bude blikat na znamení funkčnosti.

Počítač rozezná nové paměťové zařízení a dostanete možnost jej otevřít (nebo spustit soubory na něm). Zvolte možnost 'otevřít' nebo 'prozkoumat' nový disk.

Pokud máte operační systém Microsoft Windows, můžete nový disk vidět i kliknutím na 'Můj počítač' v menu 'Start', kde je uveden seznam všech disků počítače, včetně flash pamětí. Dvojitým kliknutím na flash disk jej otevřete.

Přetáhněte soubory (drag), které chcete zkopírovat do flash paměti do složky, která se objeví na obrazovce. Tyto soubory jsou nyní přeneseny do USB flash paměti (většinou okamžitě, u velkých souborů to může chviličku trvat).

Flash paměť můžete odpojit kdykoli, pokud se právě do ní nezapisuje nebo z ní nečte. Ubezpečte se že nebliká LED, pokud ji zařízení má.

Pokud chcete přenést soubory nahrané do USB flash paměti na jiný počítač, vyhledejte je jak popsáno výše a přetáhněte na požadované místo v paměti druhého počítače.
Jaké množství dat lze na USB flash paměť uložit?

Mohu na své USB flash paměti uchovávat a přenášet hudební soubory?

Krátká odpověď zní ANO.. USB flash paměti zpravidla používají ovladače třídy UMS, proto každý systém, který podporuje ovladače třídy UMS, je schopen přistoupit k obsahu zapsaném v USB flash paměti, včetně hudebních souborů!

Bude moje USB flash paměť pracovat s jakýmkoli počítačem?

USB flash paměti používají protokol USB pro spolupráci s PC, Mac a jinými zařízeními s USB vstupem. Většinou USB flash paměti používají ovladače třídy UMS, které jsou součástí operačních systémů Windows Me, Windows 2000 a Windows XP nebo pozdějších, jakož i Mac OS 9 a Mac OS X nebo pozdějších, stejně jako Linux 2.4.6 nebo pozdějších. Někteří výrobci nabízejí ovladače pro Windows 98 SE nebo Windows NT. Apple nabízí aktualizaci ovladače třídy UMS pro Mac OS 8.6. Další informace můžete získat od výrobce USB flash pamětí.

Jaké jsou výhody použití USB disku oproti externímu disku, DVD či disketě?

USB disky v dnešní době odpovídají velikosti balíčku žvýkaček, tudíž se v porovnání s externími disky lépe přenáší. Jelikož nemají žádné pohyblivé části, nepoškodí se ani v při pádu. USB disk se nemusí konfigurovat, čímž šetří čas při připojování k počítači.

V této době již velmi často počítače a laptopy ani CD jednotku nemají, proto je používání USB disků výhodnější. Pokud bychom srovnali nahrávání dat, opět vítězí USB disk, který běží rychleji než CD nebo DVD. V neposlední řadě je výhodou, že na USB disk můžete nespočetně krát nahrávat a mazat data, zatímco na CD-R nebo DVD-R, mohou být data vložena pouze jednou a poté již nemohou být odstraněna.

Toto bychom již nemuseli ani zmiňovat, ale na disketu můžeme vložit pouze 1,44 MB dat, což je velmi malé číslo v porovnání s úložným prostorem (do 128GB), které v dnešní době nabízí USB disk.

Co se stalo s USB flash disky s kapacitou 128MB, 256MB, 512MB a 1GB?

Tyto kapacity USB disků jsou zastíněny kapacitami jako napříkllad 2GB, které jsou si cenově podobné, ale reprezentují lepší poměr kvalita/cena.

Pokud hledáte USB disk s nízkou cenou a potřebujete jen trochu paměti, 2GB USB disk reprezentuje nejlevnější variantu na trhu

NAND USB disky menší jako 2GB nejsou již delší dobu vyráběny hlavními výrobci jako například Hynix, Samsung, KIOXIA*, Sandisk, Micron & Intel ve velkém množství.
Čas od času se nám podaří zajistit dostatečný počet 1GB USB disků ,který můžeme nabídnout našim zákazníkům, ale dlouhodobý trend míří k vyšším kapacitám.

Některé společnosti stále nabízí USB disky s kapacitou 128MB, 256MB and 512MB. Tyto společnosti budou používat neznačkové a nízké kvality NAND USB disky, kterým vám silně doporučujeme se vyhnout ne všechny USB disky byly stvořeny sobě rovny


*Paměť Toshiba změnila 1. října 2019 název na Kioxia

Co je USB flash paměť?

USB flash paměť je kompaktní paměťové médium USB, které se chová jako přenosný pevný disk, umožňující uchování a přenos vašich vzácných počítačových dat. Mohou pojmout neuvěřitelně velké množství dat a jsou dostatečně malé (zhruba jako balíček žvýkaček), takže se dají nosit v kapse, pohodlně na krku jako přívěsek nebo na svazku klíčů.
NAND flash paměti a cenové změny O flash discích On The Go (OTG)

Technical

Jaký řídící čip používáme v našich USB flash pamětech? Jak se nastavuje funkce AutoRun? Jaká je rychlost čtení a zápisu USB flash paměti? Co je WEEE? Formátujeme jako vyměnitelné úložiště nebo lokální disk?

Jak mohu ochránit svůj počítač před viry, když používám USB flash paměť?

Zpravidla je nejlepším způsobem, jak ochránit počítač před viry, použití některé zabezpečovací metody. Tyto zahrnují internetový firewall, antivirové programy a další nástroje, kontrolující příchozí soubory. V případě USB flash pamětí můžete zvážit kontrolu všech souborů, které je obsahují, dříve, než je otevřete.

Co jsou SLC, MLC a TLC?

Flash paměti NAND je možné rozdělit do 3 hlavních kategorií: SLC, MLC a TLC.

SLC je zkratka od 'Single-Level Cell':

Paměti SLC uchovávají v každé buňce jeden bit, což vede k větším rychlostem přenosu, nižší spotřebě energie a vyšší trvanlivosti buněk. Jedinou nevýhodou SLC jsou výrobní náklady na MB, proto se SLC flash technologie používá ve vysoce výkonných paměťových kartách, kde je důležitá rychlost a spolehlivost.

MLC je zkratka od 'Multi-level Cell':

Paměti MLC uchovávají v každé buňce dva bity. Tím, že uchovávají více bitů v každé buňce, mají paměti MLC nižší přenosové rychlosti, vyšší spotřebu energie a nižší trvanlivost buněk než paměti SLC. Výhodou pamětí MLC jsou nižší výrobní náklady. Technologie MLC flash se používá ve většině standardních uživatelských paměťových zařízeních.

TLC je zkratka od 'Triple-level Cell':

Paměti TLC uchovávají v každé buňce tři bity. Tím, že uchovávají ještě víc bitů v každé buňce, mají paměťové karty TLC nižší přenosovou rychlost, vyšší chybovost a nižší trvanlivost buněk než paměťové karty MLC a SLC. Výhodou pamětí TLC je, že paměťový čip je pro určitou kapacitu fyzicky menší než čipy SLC a MLC, spotřebuje méně energie a je levnější ho vyrobit. Technologie TLC flash se používá většinou v levných zařízeních, kde rychlost a spolehlivost není tak důležitá.
Co je Windows ReadyBoost?

Co je USB 2.0?

Jednoduchá odpověď: USB 2.0 umožňuje vyšší rychlost přenosu dat než starý systém USB 1.1. Nevyskytuje se problém kompatibility mezi vstupy USB 1.1 a flash paměťmi USB 2.0 (nebo naopak).

Podrobněji: Universal Serial Bus (USB) 2.0 je kompletně přepracovaný protokol pro USB vstup/výstup, dokončený v roce 2001, umožňující mnohem vyšší rychlost čtení a zápisu dat než starší standard USB 1.1.
Co je USB 3.0 nebo "SuperSpeed USB"?

Powerbanky

Výrobek

Co je powerbanka?

Powerbanka je přenosné nabíjecí zařízení, které lze použít k nabíjení telefonu nebo tabletu. Samotná powerbanka může být používána znovu a znovu.

Proč jsou powerbanky tak populárními reklamními dárky?

Protože jsou skutečně užitečným reklamním předmětem. Smartphony a tablety jsou obrovskou součástí každodenního života a často potřebujeme tato zařízení dobít za pochodu. Proto je malá, přenosná a stylová powerbanka velmi oblíbená reklamní položka.

Kolik powerbanky stojí?

Naše ceny se liší v závislosti na zvoleném modelu a kapacitě. Naše ceny se také liší v závislosti na počtu jednotek, které si přejete objednat. Nejlepší způsob získání cenového návrhu je vyplnění našeho Formuláře pro rychlou nabídku. Můžeme vám také poslat úplný ceník, pokud byste si jej chtěli prohlédnout.

Jak powerbanky fungují?

Použití powerbank je neuvěřitelně snadné. Jednoduše si nejdříve nabijte svoji powerbanku, LED světla vám zobrazí stav nabíjení. Po úplném nabití můžete připojit telefon nebo tablet do powerbanky. Powerbanka poté začne nabíjet zařízení. Je to tak jednoduché.

Jakou má powerbanka životnost?

Je-li řádně opečovávaná a uložena na suchém a chladném místě. Neexistuje žádný důvod, proč by vaše powerbanka nevydržela několik let. Nezapomeňte, nabízíme také 2letou záruku. Používáte-li powerbanku pravidelně, nakonec nastane doba, kdy se začne výkon baterie postupně snižovat. Tento proces je stejný u všech baterií, ať už se jedná o powerbanky, telefony nebo notebooky.

Jsou powerbanky kompatibilní s populárními zařízeními?

Ano, naše powerbanky jsou kompatibilní s hlavními velkými výrobci zařízení, jako jsou Apple, Samsung, Android, Kindle a mnoho dalších.

Jak mohu zjistit zbývající kapacitu powerbanky?

S výjimkou některých modelů můžete vidět zbývající stav nabití prostřednictvím LED diod na powerbance. Každá barva LED indikuje určitou úroveň nabití. Všechny tyto informace naleznete také v uživatelské příručce.

Kolikrát mohu nabít své zařízení před tím, než bude nutné powerbanku znovu nabít?

Chcete-li zobrazit dobu nabíjení populárních zařízení, jednoduše umístěte kurzor myši na ikonu kapacity.

Jak dlouho trvá nabití powerbanky?

Každé powerbance potrvá zhruba 4 hodiny, než bude nabita z nulové úrovně nabití. LED kontrolka na powerbance indikuje, kolik baterie zbývá.

Musím powerbanku vypnout, když ji nepoužívám?

Ne. Powerbanka automaticky přejde do „Pohotovostního režimu“, pokud není používána.

Technical

Jakým způsobem jsou powerbanky zabaleny pro přepravu?

Každá powerbanka a jakékoliv její příslušenství budou uzavřeny v samostatné bílé kartonové krabici. Pokud jste si objednali volitelnou prezentační schránku, budou powerbanky uloženy v ní. Jednotlivé jednotky budou poté zabaleny do větších boxů, aby byly během přepravy chráněny. V současné době se řídíme standardem IATA PI965 IB.

Jaké bezpečnostní prvky mají vaše powerbanky?

Naše powerbanky jsou extrémně bezpečné. Provádíme přísné bezpečnostní kontroly všech našich výrobků. Všechny naše certifikáty o bezpečnosti naleznete na stránce Certifikáty. Bezpečnostní certifikáty všech modelů jsou také umístěny na stránkách jednotlivých produktů. Mezi naše bezpečnostní funkce patří:
 • Vysoce kvalitní baterie od předních značek
 • Silné tělo pro ochranu proti nárazům a pádům
 • Výstupní ochrana proti nadměrnému proudu a přepětí
 • Vstupní ochrana proti nadměrnému proudu a přepětí
 • Vypnutí při vysokých teplotách
 • Ochrana proti elektrostatickým výbojům
Nabíjení powerbanky