FAQNabíjení powerbanky

Zde vysvětlíme vztah mezi uvedenou kapacitou powerbanky v mAh a počtem nabití mobilního telefonu nebo tabletu uživatelem před tím, než powerbanku nutné znovu dobít.

Kapacita powerbanky

Powerbanky mají kapacitu v mAh (miliampérhodiny). Jedná se o míru náboje uloženého v powerbance. Průmyslovou normou je, že celkový kumulovaný náboj uložený v článcích powerbanky je uveden jako jeho kapacita.

Někdy se nesprávně předpokládá, že veškerý náboj v rámci powerbanky může být převeden na baterii zařízení, které nabíjí, beze ztrát.

Fyzikální realita je však taková, že dochází ke ztrátám energie v různých fázích přenosu náboje z článku powerbanky do zařízení příjemce.

Takto je tomu u všech powerbank bez ohledu na značku. Níže je zobrazen graf, který ukazuje, kolikrát dokáže určitá kapacita nabít populární zařízení před tím, než bude nutné powerbanku znovu nabít.

[rozbalovací seznam kapacit]

Kam se ztrácí energie?

Když se z powerbanky přenáší náboj do zařízení (například připojený telefon), dochází ke ztrátám energie v různých fázích cesty:

1) Standardně používané články powerbank mají běžný výkon 3,7 V. Toto napětí musí být zvýšeno až na 5 voltů prostřednictvím vnitřního obvodu powerbanky, protože to je standardní napětí rozhraní USB. Ztráty energie během této fáze zvyšování napětí jsou kolem 10-15%.

2) Když energie opouští powerbanku, narazí na určitý elektrický odpor uvnitř kabelu. Důležitými faktory jsou kvalita kabelu a délka kabelu. Například kabel dlouhý 1 metr vyrobený z drátu nízké kvality může v důsledku vysoké hodnoty odporu způsobit významné ztráty energie.

3) Když do vašeho zařízení dorazí náboj, elektrické napětí se opět znění. Tentokrát se jedná o změnu z 5V na přibližně 4V, aby odpovídalo požadavkům na interní baterii zařízení. Tato konverze vede k dalším ztrátám energie.

4) Vlastnosti a chování obvodů v připojeném zařízení ovlivňují množství ztracené energie v této fázi. Pokud má vaše zařízení funkci rychlého nabití, je pravděpodobné, že přenos energie bude méně účinný než při standardní rychlosti nabíjení, protože dojde k výměně efektivity za rychlost nabití. Zařízení s nižší kvalitou (často levnější) mají tendenci být celkově méně účinná při přeměně energie i při normálních nabíjecích rychlostech.

5) Nakonec hraje v množství zachyceného náboje důležitou roli kvalita a životnost baterie v zařízení. Pokud je například váš telefon starý 1-2 roky, pravděpodobně je mnohem méně efektivní než nový telefon, jehož baterie neprošla tolika nabíjecími cykly. Co se týče efektivity, každý nabíjecí cyklus způsobuje, že proces nabíjení v příštím cyklu je částečně méně efektivní a v průběhu času se tyto neúčinnosti zvyšují.

Reklamní Powerbanky Co se stane se ztracenou energií?

Energie se obvykle ztrácí ve formě tepla a to je důvod, proč se zařízení, která se nabíjí, obvykle zahřívají. Všechny naše powerbanky obsahují několik úrovní ochrany, z nichž jedna vypne napájení powerbanky, pokud se teplota bude pohybovat mimo očekávané provozní úrovně.

Máte ještě nějaké otázky?

Jsme tady, abychom vám pomohli. Jednoduše zavolejte na (650) 938-3500 (US) nebo nás kontaktujte prostřednictvím této stránky