Twister
Fungujeme beze změn. Náš tým prodeje i továrna jsou připraveny vám pomoci.

FAQJaký je nejvhodnější formát pro soubor s naším logem?

Nejvhodnější typ souboru závisí na použité technice nanášení na produkt. Odkazujeme na následující tabulku. Pokud si nejste jisti, zda jsou vaše soubory vhodné, pošlete nám je e-mailem, rádi vám pomůžeme.
Technika nanášení
(podle produktu)
Vektorový typ souborů
(.eps, .ai, .cdr)
Rastrový typ souborů
(.jpg, .gif, .bmp, .png, .tiff)
Sítotisk
Přednostně Vysoké rozlišení OK (nízké rozlišení nevhodné)
Potisk fotografií
Akceptovatelné Přednostně > 300 DPI
Běžně je akceptováno i 150 DPI
Nízké rozlišení nevhodné
Laser Engraving
Přednostně Vysoké rozlišení OK (nízké rozlišení nevhodné)

Vektorové soubory:

Flashbay akceptuje: .ai .cdr .eps .ps .pdf*

Flashbay neakceptuje: .cgm, .dxf, .emf, .fh, .fla, .igs, .myv, .pbm, .psp*, .px*, .svg, .svgz, .swf, .wmf, .xar

* Tyto typy souborů mohou také obsahovat rastrové prvky (bitmap), jejichž rozlišení může být nevhodné pro dosažení dobrých výsledků. Soubory PDF vytvořené z vektorových souborů si musí zachovat editovací možnosti programu, ve kterém vznikly (např. Illustrator nebo Freehand). Soubory PDF které obsahují rastrové elementy musí být zpravidla minimálně 300 DPI.

Vektorové soubory musí být uloženy ve formátu Postscript a nesmí obsahovat postscriptové chyby, toulavé body a nekonsistentní přiřazení barev. Všechno písmo musí být konvertováno na obrysy (křivky).

Co jsou vektorové soubory?

Jsou to grafické soubory, které uchovávají informaci o tvarech a liniích, z nichž se skládá obrázek, v matematickém formátu. Mohou být snadno zvětšovány bez toho, že by vznikaly "zubaté" okraje, typické pro obrázky na bázi pixelů (rastrové). Přizpůsobí se rozlišení každého výstupného zařízení a jsou považovány za nezávislé na rozlišení. Vytváří je programy jako Adobe Illustrator®, Macromedia FreeHand® a CorelDRAW®.

Rastrové soubory:

Flashbay akceptuje: .bmp .jpg, .jpeg, .jpe, .gif, .png, .tiff, .tif

Flashbay neakceptuje: .adrg, .adri, .agp, .art, .cin, .fpxc, .exra, .drg., .cpt, .cpi, .fpx, .jpg2, .jp2, .pbm, .pcx, .ppm, .sgi, .rgb, .rgba, .int, .inta, .bw, .tga, .xbm, .xcf, .xpm

Co jsou rastrové soubory?

Jsou to grafické soubory, definované šachovnicovým vzorem, podobným kamínkům mozaiky. Rastrové obrázky jsou omezeny počtem pixelů a nelze je zvětšit bez vytvoření zřetelně zubatých "schůdkových" okrajů . Vytváří je digitální fotoaparáty, skenery, a programy jako Adobe PhotoS a Corel PHOTO-PAINT (kromě jiných). Zvětšení rastrových obrázků nikdy nezvýší jejich rozlišení.
USB Flash Drive Logo
Rozlišení rastrového (bitmap) souboru se nikdy nezlepší zvětšením
USB Flash Drive Logo Branding
Rozlišení vektorového souboru je nezávislé, stejná kvalita v jakékoli velkosti.